At Biniciliği (Horse Riding Adventure) - Eğlenceli Aktivite Rehberi - AktiviteBurada.com
At Biniciliği

At Biniciliği (Horse Riding Adventure)

4 Mart 2020
Blog

Her yaştan katılımın yapılabildiği at binme aktivitesi son yıllarda oldukça popüler. Bunun nedeni oldukça basit: Birkaç yaşından büyük çocuklar, at binme deneyimleri ile atları tanıma fırsatı bulur. At binme, açık havada bir şeyler yapılmasının yanı sıra çocuklara hayvanları sevmeyi ve onlara karşı nazik olmayı öğretecek bir şeydir. Yeni başlayanlar veya daha önce at binme tecrübesi yaşamış olanlar ise becerilerini mükemmelleştirmek isterler. Ortak bir nokta ise atlar ile geliştirilen derin şefkattir.
At Binme Aktivitesi ve Fiziksel Faydaları
At biniciliği izometrik bir aktivite olabilir, ancak sadece at için faydalı değildir. Aslında, orta yoğunlukta bir at binme aktivitesi, olumlu fiziksel ve duygusal etki bırakır. Ata bindiğinizde biraz gerginlik hissedene kadar kaslarınız gerilir ve atınızı ideal dengede tutmak için çekirdek kaslarınızı küçültmeniz gerekir. Bu, abs, sırt, pelvis ve uyluk gibi önemli çekirdek kaslarınızı çalıştırarak koordinasyon, denge ve esnekliğinizi güçlendirir. Sürüş türüne, hıza bağlı olarak, ata binmek bir biniciye daha fazla çaba, enerji ve kardiyovasküler kapasite sağlar.
İster inanın ister inanmayın, at binme aktivitesi enerji açısından, bir golf oyununa yakındır. Hem fiziksel hem de duygusal faydalarından yararlanmak için bu keyifli aktiviteyi mutlaka deneyimleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir