Kanyon Turu (Kaş) - Eğlenceli Aktivite Rehberi - AktiviteBurada.com
_IGP0347_IGP3236_IGP5762_IGP6142_IGP6260_IGP6263_IGP6449_IGP6615IMGP0522IMGP1972IMGP2073IMGP2174

Kanyon Turu (Kaş)

Tur Kodu: kş05
Tam Gün
Tur Kategorisi:

Açıklama

Kanyon Turu (Kaş) özel malzeme ve ekipman kullanılmaktadır. Kaş’ı çevreleyen , Toroslardaki farklı kanyonlarda, serin ve berrak suların doldurduğu havuzlara atlayarak, yürüyerek ve bazen de ip yardımıyla 40 metreye varan yüksekliklerden inerek yapılan,  heyecanlı ve eğlenceli bir aktivitedir.

Turumuz sabah saat 08:30 başlayıp, 18:00 gibi sona ermektedir. Araçlarımızla  Kıbrıs Kanyonuna doğru yol alırken yolumuz üzerindeki Gömüce köyünde, odun ateşinde demlenmiş çaylarımızı yudumlamak için kısa bir mola veriyoruz. Dalış elbiselerimizi, kasklarımızı, turmanış ekipmanlarımızı kuşandıktan sonra, deneyimli rehberlerimiz eşliğinde kanyon maceramız başlıyor. Öğle yemeğimizi kanyonun içinde yapacağımız bir piknikle alıyor, şelaleleri, kazanları ve ipli geçişleri birer birer aşarak yolumuza devam ediyoruz.

Not: Bougainville Turizm, kanyon için gerekli olan özel elbise, teknik  ekipman ve ip gibi malzemeleri, uluslararası güvenlik onayı almış  markalardan seçetek karşılar. Kanyon geçişlerinde neoplan dalış elbiseleri  bizi üşümekten korur. Dolayısıyla turu satın alırken beden ölçüsü de  bildirmeniz gerekmektedir.

Katılımcılar Yanlarında Neler Bulundurmalılar?

En önemlisi sağlam bir ayakkabı ya da bottur. Ayak bileklerinizi de      koruyan, ıslandıktan sonra bile sağlamlığını kaybetmeyen, tabanları çok    ince olmayan ve kaymayan spor ayakkabısı ya da yürüyüş botları tercih  edilmelidir.

(Piyasada kanyon ayakkabısı adı altında satılan, neoplan kumaştan yapılmış ayakkabılar uygun değildir.) Biz tur boyunca ayağınıza iki çift çorap giymenizi tavsiye ediyoruz. Wetsuit altına kesinlikle pamuklu çamaşır giymemelisiniz, mayo yeterli olacaktır. Erken sezonda yapılan kanyon turlarında wetsuit altına termal giysiler giymeniz sizi soğuğa karşı daha iyi koruyacaktır

Tur bitiminde ayakkabılarınız ıslanmış olacağı için araçta giymek üzere kuru bir yedek ayakkabı ve t-shirt bulundurmalısınız. Suyla ilgili birçok sporda olduğu gibi bu turda da bir havlu ve güneş kremi bulundurmanız iyi olacaktır. Gözlük kullanıyorsanız gözlük ipi, saçlarınız uzunsa bunları toplamak için toka bulundurmak gerekir. Fotoğraf makinesi ya da kamera getirmek istiyorsanız bunların suya ve darbelere karşı dayanıklı olması ve elbisenize bağlanmasını sağlayacak aparatları olması şarttır. Tüm bunlara ilave şahsi eşyalarınız için küçük bir su geçirmez çanta uygun olur.

Kimler Yapabilir?

En az 12 yaşında, belirgin bir sağlık sorunu ya da engeli olmayan kişiler bu turu rahatlıkla yapabilir. Bunun yanı sıra kanyonuna göre değişmekle beraber az da olsa yüzme bilmeniz, yükseklik korkunuzun olmaması, en önemlisi ise buna hazır olduğunuzu hissetmeniz gerekmektedir.

Minumum 6 kişi

Yorumlar(0)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kanyon Turu (Kaş)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fiyat: 450,00  349,99