nevşehirWhatsApp Image 2021-02-22 at 16.38.13kapadokya-balon-turu-slider

2 Gece, 3 Gün Konaklamalı Balon ve Atv Turu ( Nevşehir – Ürgüp)

Tur Kodu: kb0011 - rek
Tur Kategorisi:

Açıklama

Kapadokya
2 Gece konaklama
Balon
1. Gün Balon Turumuzda;
Kapadokya’nın eşsiz dokusunu gökyüzünden görmek isteyenlere, sabahın erken saatlerine saatlerini kurmaları gerektiğini hatırlatalım önce. Çünkü balonlar sıcak hava balonu ve hava ısındıkça uçuş
yapılamıyor. Pilotlarımız uçuş emniyetiyle ilgili bilgilendirme yapıyor. Sonrasında ise biniyorsunuz balonun sepetine ve karışıyorsunuz gökyüzüne! Direksiyonsuz, dümensiz hayal taşıtları olan balonlar, rüzgarın sözünü dinleyerek rotasını ona göre belirliyor. Yani her uçuş bir diğerinden farklı, her rota birbirinden bağımsız. ‘Uçaklarla kıyaslamayın, rüzgarla kıyaslayın’ diyeceğimiz yükseklikler ise 1000 ila 1500 feet arasında değişiyor, bir diğer deyişle balonlar 900 metreye kadar çıkabiliyor. Bir, bir buçuk saat boyunca vadilerin güneş ışınlarıyla buluşmasını, ışınların dalga dalga yayılmasını, aşağıda deveye benzeyen peribacasını, 3 güzelleri, yamaçlara yayılmış taş evleri gördükçe kalp ritminiz artıyor artmasına ama zihninizin en güzel yerinde de anısının fotoğrafını çekiyorsunuz.
2. Gün Atv Turu
Atv quad safari turumuzada araçlar hakkında info verildikten sonra profesyonel rehberler eşliğinde yola çıkıyoruz.
ilk durak noktamız kılıçlar vadisi olarak 10 dakika fotoğraf molası veriyoruz. Ardından hareket haline geçerek kızlar kilisesine gidiyoruz ve 10 dakika fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra aşk vadisine gitmek üzere harekete geçiyoruz,aşk vadisinde de mola verdikten sonra gün batımı izlemek üzere güllü dere (rose valley) hareket ediyoruz.Gün batımını izledikten sonra toplanma alanımıza dönerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Dahil Olanlar / Olmayanlar

Dahil olanlar ; Transfer hizmeti

Dahil Olmayanlar : Sıcak ve Soğuk içecekler

Yorumlar(0)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“2 Gece, 3 Gün Konaklamalı Balon ve Atv Turu ( Nevşehir – Ürgüp)” için yorum yapan ilk kişi siz olun