Tüplü Dalış (Scuba Diving) Yapmak için Bilmeniz Gerekenler - Eğlenceli Aktivite Rehberi - AktiviteBurada.com
Tüplü Dalış

Tüplü Dalış (Scuba Diving) Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

28 Mart 2020
Blog

Tüplü dalış (scuba diving) sualtında muhteşem manzaralara tanık olmak için muhteşem bir deneyimdir. Tüplü dalış yapmak için yüzme bilmem gerekiyor mu? En sık sorulan sorudur, hemen açıklayalım ki eğer sertifikalı bir dalgıç olmak istemiyorsanız cevap “hayır” dır. Tüplü dalış (scuba diving), sertifikalı dalgıçlar için dalış programı ve amatörler için hazırlanmış deneme dalışı programı olmak üzere ikiye ayrılır.

Eğitmen gözetiminde yapılan deneme dalışı, 5-7 metre derinlikteki sualtında, yaklaşık 25 dakika kalış süresi ile sınırlıdır. 14 yaşını doldurmuş herkes, yüzme bilsin ya da bilmesin bu aktiviteye katılabilir. Deneme dalışı çoğu kişi için yeni bir tutkunun başlangıcıdır. Bu heyecanlı gösteriye daha derinlere inerek devam etmek için dalış kurslarına katılıp, dalgıç olmanız gerekir.

En İyi Tüplü Dalış Programı

Tüplü dalış hemen her denizde yapılabilir ancak, ülkemizde Antalya Kaş kıyıları gibi bir denizaltı doğa harikasında bu heyecanı yaşamak bambaşka bir keyiftir. 30’un üzerinde dalış noktası, 12 ay boyunca dalış yapma imkanı bulunan bölgede, zengin sualtı flora ve faunası görülmeye değer. Bu eşsiz güzellikler içinde tüplü dalış yapmayı öğrenmek ya da sadece günlük bir tüplü dalış deneyimini yaşamak istiyorsanız aktiviteburada.com profesyonellerine güvenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir