Yamaç Paraşütü (Paragliding) Aktivitesini Denemek İster misin? - Eğlenceli Aktivite Rehberi - AktiviteBurada.com
Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü (Paragliding) Aktivitesini Denemek İster misin?

31 Mart 2020
Blog

Gökyüzünde bir martı veya kartal gibi ahenkli daireler çizmeyi hayal ettiniz mi hiç? Eğer öyle ise yalnız değilsin. Uçmak herkesin ortak hayalidir ve iyi şeylerin bir işaretidir. Her şeyin üstünde bir güç ve özgürlük duygusu istediğiniz anlamına gelir. Elbette bu isteğin sadece hayal olarak kalmak zorunda değil, yamaç paraşütü aktivitesine katılarak bunu gerçekten yapabilirsin!

Yamaç Paraşütü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meraklıların insan uçuşunun en basit şekli olarak adlandırdığı yamaç paraşütü, motorsuz, insan kontrolünde yüksekten fırlatılan bir şişme kanatla uçuyor. Hava akımlarını kullanarak ve kendi vücut ağırlıklarına göre yön değiştirebilen yamaç paraşütçüleri, yamaç paraşütü kanatları ile 7.000 metre yüksekliklere kadar uçabilirler. Manzara, bu yüksekliklerden aşağılara doğru süzülürken müthiştir ve havadaki bu yalnızlık inanılmaz bir huzur verir. İlk kez yamaç paraşütü aktivitesine katılacaksanız, deneyimli profesyoneller size eşlik edecektir. Tek başınıza yamaç paraşütü sporu yapmak için ise eğitim kurslarına katılmanız gerekir.

Bir kez denedikten sonra yaşayacağınız bu paragliding deneyimini asla unutamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kapadokya, Kaş, Alanya, Fethiye bölgelerinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü aktiviteleri için hemen rehberlerimizle iletişime geçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir